اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویر

[ad_1]

اختراع ساده : ژاپنی ها اختراعات بزرگ و کوچک زیادی دارند اما برخی از محصولاتِ ایده پردازی های خلاقانه آن ها شاید در ظاهر ساده یا حتی مضحک به نظر برسند، اما در دنیای واقعی کاربردی بوده و موجب سهولت هر چه بیشتر زندگی اشخاص می شوند.از جمله می توان به مواردی اشاره کرد که در ادامه این مطلب برایتان انتخاب کرده ایم. با روزیاتو همراه باشید.

0 2 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویر

صندلی های چرخنده ی قطار

1 8 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویردر ژاپن، در صورت تمایل به تماشای مناظر بیرون بدون اینکه مجبور باشید گردن خود را کج کنید، می توانید صندلی ها را به سمت پنجره بچرخانید.

کلاه ایمنی موتورسیکلت با سوراخ مخصوص موهای دم اسبی

2 8 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویراین کلاه ویژه بانوان تهیه شده تا بدون مشکل موهای بلند خود را از زیر کلاه ایمنی بیرون بگذارند.

صندلی مخصوص خردسالان در دستشویی های عمومی

3 7 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویروالدینی که نمی توانند خردسالان خود را بیرون در دستشویی بگذارند، همچنین نمی توانند آن ها را با خود به داخل سرویس بهداشتی ببرند، با استفاده از این صندلی می توانند با کودک خود دستشویی رفته و از امنیت وی مطمئن شوند.

کافه ای برای انسان های تنها و منزوی

4 7 1 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویردر این کافه اگر تنها باشید، متصدی آن جا در صندلی مقابل شما یک عروسک بزرگ قرار می دهد تا کمتر حس تنهایی داشته باشید.

خط عابر پیاده ی مورب

5 8 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویربسیاری از ما دوست داریم که هنگام عبور از چهارراه دقیقا از وسط خیابان رد شویم تا مسیر کوتاه تری را طی کنیم. همین مساله باعث شده تا شهرداری های شهرهای ژاپن، خط عابر موربی برای عابرین پیاده در نظر بگیرند.

نگهدارنده تبلت

6 6 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویراین گجت برای تماشای فیلم بسیار مناسب به نظر می رسد.

عینک دودی برای سگ

7 7 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویرشاید این وسیله به نظرتان عجیب باشد اما باید بدانید که نور آفتاب چشمان سگ ها را نیز همانند انسان، اذیت می کند. به همین خاطر، ژاپنی ها برای سگ های خانگی این وسیله را اختراع و تولید کرده اند.

میکروفون «بی صدا»ی کارائوکه

8 6 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویراگر دوست دارید بخوانید اما خجالت می کشید یا نمی خواهید بقیه را اذیت کنید، می توانید از این گجت جالب استفاده کنید: این دستگاه صدای فرد را درون محفظه ی خود حفظ کرده و فقط خود شخص می تواند صدایش را بشنود.

دمپایی مخصوص دستشویی

9 5 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویراین ایده برای ما ایرانی ها جدید نیست زیرا در تمامی خانه ها، یک جفت دمپایی مخصوص سرویس بهداشتی وجود دارد. در ژاپن نیز همین گونه است و آن ها با دمپایی دستشویی در بقیه اتاق های خانه راه نمی روند.

کوسنی برای دراز کشیدن و کار کردن با لپ تاپ

10 5 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویرهنگام استفاده از لپ تاپ، شاید یک بالشت بزرگ زیر دست خود قرار دهید، اما با داشتن این کوسن که قابلیت تنظیم شدن دارد و اهرم آن نیز کاملا مقاوم است، می توانید در راحت ترین حالت به انجام امور خود بپردازید.

درج نام فامیلی خانواده ها روی ساختمان ها به جای پلاک

11 4 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویربرخی از خانه های ژاپنی، به جای عدد، نام فامیلی ساکنین را درج می کنند.

سینک دستشویی برای ذخیره آب مصرفی

12 3 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویربه منظور پیشگیری از هدر رفت آب، سینک دستشویی روی تانکر توالت فرنگی نصب می شود. به این ترتیب، آبی درون مخزن ذخیره شده و از آن برای توالت استفاده می شود.

فروشگاه های اتوماتیک

13 3 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویرژاپن، خانه ی ربات ها و دستگاه های اتوماتیک است و هر گوشه و کنار آن را که نگاه کنید، یک دستگاه را خواهید دید که جایگزین نیروی انسانی شده است. بارزترین مصداق این ادعا را نیز می توان همین فروشگاهی دانست که تصویرش را در بالا مشاهده می کنید. همه بخش های این فروشگاه اتوماتیک و رباتیک است.

هتلی که بخشی از نیروی کار آن را ربات های دایناسور تشکیل داده اند

14 3 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویرربات دایناسور به عنوان منشی

دستمالی که همه صورت شما را می پوشاند تا بتوانید ساندویچ همبرگر خود را به راحتی میل کنید

15 3 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویربرای خوردن یک همبرگر بزرگ، لازم است دهان خود را خیلی باز کنید. این کار جلوه چندان جالبی ندارد. بنابراین، برای اینکه دیگران این صحنه را مشاهده نکنند، ژاپنی ها دستمال بزرگی را طراحی کرده اند که صورت شما را پوشش می دهد و می توانید در پشت آن بدون هیچ دغدغه ای، ساندویچتان را گاز بزنید.

حصیر تغییر پذیر

16 3 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویردر ژاپن، مردم بیشتر کارهای خود را روی زمین انجام می دهند. از تماشای فیلم و صرف غذا گرفته تا خوابیدن. از این رو، زیرانداز، حصیر، قالی و فرش های گوناگونی طراحی و تولید می کنند. یکی از ایده های مدرن آن ها، حصیری است که قابلیت تغییر شکل دادن دارد تا شما با داشتن آن، چندین گزینه کاربردی و مفید در اختیار داشته باشید.

17 3 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویر

پارکینگ چتر

18 3 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویراین پارکینگ ها را در ورودی بسیاری از اداره ها و شرکت های کشور ژاپن می توانید مشاهده کنید. به این ترتیب، لازم نیست در روزهای بارانی، چتر خیس خود را سر میز خود آورده و موجب خیس شدن وسایلتان بشوید.

قوطی هایی که درشان به راحتی باز می شود

19 2 اختراع ساده و مفید به سبک ژاپنی ها که برای زندگی مفید است + تصاویردر قسمت در این قوطی ها، یک برآمدگی ایجاد شده تا با سهولت بیشتری بتوان آن ها را باز کرد.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *