اعتراضات به گروه ۲۰ در هامبورگ زیر گوش رهبران گروه ۲۰ + عکس

[ad_1]

اعتراضات به گروه ۲۰ : فعالان ضد جهانی سازی برای دومین شب متوالی در هامبورگ آلمان تظاهرات کردند و با قرار دادن موانعی در خیابان‌ها، غارت سوپرمارکت‌ها و حمله به پلیس با بمب‌ آتش‌زا شب ناآرامی را برای رهبران گروه ۲۰ رقم زدند. به گفته پلیس شورش‌ها در نخستین ساعات صبح امروز(شنبه) بسیار خشونت‌آمیز بود و پلیس مجبور به اعزام صدها نیرو برای دستگیری معترضان که با میله‌های آهنی، کوکتل مولوتف شهر را به آشوب کشیده بودند شد.

به گفته پلیس صبح امروز ۱۳ معترض بازداشت شدند و حدود ۵۰۰ تن از اغتشاش گران به سوپرمارکت‌هاو مغازه‌های کوچک حمله کردند و خودروها را آتش زدند و با آتش زدن سطل‌های زباله و ایجاد موانع مانع تردد شدند.
اعتراضات در طول روز گذشته در هامبورگ برگزار شد. پلیس برای متفرق کردن معترضان از آب پرفشار و گاز اشک آور استفاده کرد. ۱۵۹ مامور پلیس و تعداد قابل توجهی از معترضان زخمی شدند.

اعتراضات در روز اول نشست گروه ۲۰ از اولین ساعات روز جمعه توسط معترضان با آتش زدن خودروها، شکستن پنجره‌ها و حتی پرتاب مواد آتش زا به سمت پلیس برگزار شد. حتی گروه کوچکی از معترضان با ایجاد اختلال در ترافیک هامبورگ و مسدود کردن راه به دنبال جلوگیری از ورود رهبران گروه ۲۰ به محل اجلاس بودند.

برنامه سران گروه ۲۰ از جمله دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهور آمریکا و ملانی ترامپ، بانوی اول این کشور به دلیل اعتراضات گسترده در این شهر محدود شد.

استفانی گریشم، سخنگوی ترامپ درباره بیرون نرفتن بانوی اول آمریکا در هامبورگ گفت: پلیس نتوانست به ما درباره خروج از محل اقامت به روشنی اطمینان دهد.

همچنین رهبران کشورهای گروه ۲۰ به جای بازدید از یک مرکز آب‌وهوایی در هتل هامبورگ نشستی را با دانشمندان و کارشناسان تغییرات آب‌وهوایی برگزار کردند.

در حال حاضر ۲۰ هزار مامور پلیس برای تامین امنیت اجلاس دو روزه گروه ۲۰ اعزام شدند.

ماموران پلیس ضد شورش در خیابان‌ها حاضر شده‌اند.

پلیس در طول اعتراضات روز گذشته ۱۹ نفر را بازداشت کرد.

بسیاری بر این باورند هرگز معترضان تا بدین حد به محل اجلاس نزدیک نبودند. همچنین این افراد عملکرد پلیس را بر تامین امنیت اجلاس خوب ارزیابی کرد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در واکنش به این اعتراضات اعلام کرد: من هرگونه تظاهرات صلح‌آمیز را درک می‌کنم اما اعتراضات خشونت‌آمیز می‌تواند زندگی آنها را به خطر اندازد.

57517130 اعتراضات به گروه 20 در هامبورگ زیر گوش رهبران گروه 20 + عکس

57517129 اعتراضات به گروه 20 در هامبورگ زیر گوش رهبران گروه 20 + عکس

57517128 اعتراضات به گروه 20 در هامبورگ زیر گوش رهبران گروه 20 + عکس

57517127 اعتراضات به گروه 20 در هامبورگ زیر گوش رهبران گروه 20 + عکس

57517126 اعتراضات به گروه 20 در هامبورگ زیر گوش رهبران گروه 20 + عکس

57517123 اعتراضات به گروه 20 در هامبورگ زیر گوش رهبران گروه 20 + عکس

57517122 اعتراضات به گروه 20 در هامبورگ زیر گوش رهبران گروه 20 + عکس

57517121 اعتراضات به گروه 20 در هامبورگ زیر گوش رهبران گروه 20 + عکس

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *